LAPMY / EMITERY / ŻARNIKI / PROMIENNIKI

 

Poza główną działalnością produkcyjną  zajmujemy się również dystrybucją  lamp podczerwieni markowych firm TOSHIBA, VICTORY, OSRAM, DR FISHER.

Posiadamy bogatą ofertę lamp ze wszystkich zakresów fal poczerwieni:

kwarcowo-halogenowe
kwarcowe
kwarcowe z włóknem węglowym
ceramiczne

Służymy naszym doświadczeniem, opracowaniami technicznymi bogata ofertą lamp, reflektorów i opraw , firmom, które wykorzystują nasze produkty do budowy urządzeń wykorzystywanych w różnych procesach technologicznych wymagających dostarczenia energii cieplnej.

 

Zastosowanie lamp na podczerwień

Promieniowanie podczerwone jest to część widma o długości fal zaraz za czerwienią, widzialnej części pasma. Zakres długości tych fal mieści się między 760 nm a 10000 nm i jest podzielony na trzy części:

krótkofalowe – 760 – 2000 nm ( IR-A )
średniofalowe – 2000 – 4000 nm ( IR-B )
długofalowe – 4000 – 10000 nm ( IR-C )

Infraczerwień jest niewidzialna dla ludzkiego oka, jest jednak odczuwalna w postaci ciepła. Dzieje się to w ten sposób, że kiedy emisja IR pada na obiekt na swojej drodze, jego energia jest absorbowana, a przez to zmieniana na ciepło. Używamy takiego ogrzewania w szerokiej gamie zastosowań:

 do celów ogrzewczych
 w procesach technologicznych wymagających dostarczenia energii cieplnej np:  wygrzewanie, suszenie, utwardzanie, rozmrażanie, w leczeniu, do termoterapii.